Özgür Barış KARACA

 

1990 Aydın Lisesi ve 1994 yılı İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, 2011 yılı Atılım Üniversitesi Finans Yüksek Lisans mezunuyum. 

 

Profesyonel olarak iş hayatına 1995 Yılında Vakıfbankta Müfettiş Yardımcısı olarak başladım. Aynı Bankada 2003 yılına kadar 7 yıl Müfettişlik yaptım. Bu süre içerisinde ülke çapında çok sayıda şube, birim ve iştirak denetiminde, çok sayıda ağırlığı bilgi işlem ve teknolojik konuları içeren İnceleme ve Soruşturma çalışmalarında ve Teftiş Raporlarının veri tabanlı hale dönüştürülmesi ve veri tabanı üzerinden denetim çalışmalarını yürüttüm.

 

2003 yılında aynı bankada bilgi işlem birimine idari göreve geçtim ve banka bilgi işlem süreçlerinin koordinasyonu, kartlı sistemler, tarayıcı sistemler proje yöneticisi ve iş analizi alanında yönetici olarak çalıştım.

 

2004 yılında Teftiş Kuruluna bağlı olarak Banka Bilgi İşlem Denetimi ve Merkezi Denetim birimlerini kurdum. Aynı dönemde Bankanın E-Güvenlik temsilcisi olarak Bankalar Birliğinde temsil ettim.

 

2005  yılında Hazine Başkanlığında Merkez Bankası İşlemleri, TL ve YP Hazine Operasyonları bölümünde yönetici olarak çalıştım. Bu süre içerisinde merkezi veznelerin yapılanması ve iş süreçlerinin değiştirilmesi, para taşıma işlemlerinin dış firmalara devri, YTL ye geçiş, hazine yazılımlarının ve raporlarının yenilenmesi işlemlerini yönettim. Bankayı Bankalar Birliği DBS çalışma grubunda ve Nakit İşlemleri çalışma gruplarında 2,5 yıl süre ile temsil ettim.

 

2007 yılında sözleşmeli avukatlardan, kadrolu ve sözleşmeli avukatların denetiminden, sorunlu krediler yazılımının kurululuşu/işletimi/denetimi, performans sistemleri, personel eğitimi, icra dosyaları masraf, vekalet ücretlerinin ödenmesi, hukuk büroları dosya dağıtımı,  ihtarname gönderimi gibi operasyonel işlemlerden sorumlu olarak 6,5 yıl süre ile birim kurucusu olarak Hukuk İşleri İzleme ve Değerlendirme Müdürü olarak çalıştım. Bu süre içerisinde banka sistemlerinin UYAP'a entegrasyonu ve UYAP bazlı denetim modellerinin oluşturulması da dahil Türkiye'de ilk olan bir çok yeni uygulamayı hayata geçirme imkanım oldu. E-haciz projesinin Maliye Bakanlığı danışmanlığını ve Banka adına ilgili çalışma birimlerinde temsil ettim.

 

2014 Yılında ise Bankadan ayrılarak SMMM, Bağımsız Denetçi ve Sigorta Teknik Personel lisanslarımı aldım.

 

2016 yılında ise Kpro marka tesciline sahip Karaca Kurumsal Danışmanlık Denetim Yazılım Ltd. şirketini kurdum. 

 

Yazılım, Organizasyon, Bankacılık konularında çok sayıda lisans, belge ve ortaya koyduğum çalışma bulunmaktadır.

 

Av.Haşim ARLIER

1990 Yılında Kara Harp Okulunu bitirerek, Silahlı Kuvvetlerin çeşitli kademelerinde komutanlık ve karargâh subayı olarak çalıştım. 1997 Yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdikten sonra, Kara Kuvvetleri Komutanlığı ve Genelkurmay Başkanlığında,  Hukuk ve mevzuat geliştirme birimlerinde çalışmalarıma devam ettim..

2000-2001 Yıllarında Fransa-Türkiye askeri irtibat Subayı olarak Fransa’nın Nice kentinde görev yaptım.

 

2011 Yılında Maliye Bakanlığının İç denetim Biriminde A sınıfı İç denetçi sertifikası aldım ve 2012 yılında Milli Savunma Bakanlığından ayrılarak emekli oldum.

Serbest Avukat olarak çalıştıktan sonra 2018 yılında KPRO Danışmanlık firmasında Ceza ve Kamu Hukuku Danışmanı olarak çalışmaktayım.

 

Evli ve iki çocuk babasıyım. İyi derecede Fransızca ve İngilizce bilmekteyim.

ha.jpg

 

Alper ERDEM

Anadolu Üniversitesi İktisat Bölümünü Lisans ve Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Finansal Raporlama ve Bağımsız Denetim Yüksek Lisans Bölümünü mezunuyum 1990-2007 yılları arası özel sektörde yöneticilik yaptım. Bu dönemde Mali Müşavirlik belgemi aldıktan sonra 2007 yılında kendi Mali Müşavirlik büromu kurdum. 2015 yılında Bağımsız Denetim yetkisi, 2017 yılında Bilirkişi sertifikası, 2018 yılında Konkordato Komiserliği Sertifikamı aldım. 2015 yılından itibaren Ankara SMM Odasının düzenlediği eğitimlerde Eğitici olarak ve Ankara SMMO ve TÜRMOB'un farklı meslek komitelerinde üye olarak halen görev yapmaya devam etmekteyim

E Defter ve Fatura Uygulamaları, Elektronik Muhasebe, Adım Adım E-Defter, Dijital Muhasebe, Rehber Uygulama adlarında toplam 5 kitabım ve Bağımsız denetim, raporlama ve elektronik fatura, defter konularında dergi ve kitaplarda yayınlanmış sayısız makalem bulunmaktadır.

 

Kpro firmasının Vergi, Raporlama ve Mali İşler Danışmanı ve çözüm ortağıyım.

alper.png

 

 

 

 

 

Abdurrahman YILDIRIM

1977-1997 yılları arasında Deniz Kuvvetleri Komutanlığında farklı görevlerde bulundum. Son olarak Deniz İkmaal Komutanlığı İdari ve Mali İşler Müdürü olarak Emekli oldum. Çalıştığım süre içerisinde Deniz Kuvvelerinin ilgili birimlerinde mali işlemler ve personel işlemleri ile ilgili çalışmalar yürüttüm. Çalıştığım süre içerisinde, 1985 yılında Uludağ Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümünden mezun oldum. 

2006-2009 yılları arasında Botaş Genel Müdürlüğü Savunma ve Güvenlik Hizmetleri Daire Başkanı olarak görev yaptım. 

2009-2013 yılları arasında G4S Güvenlik Hizmetleri şirketinde Enerji ve Petro Kimya Tesisleri Güvenlik ve İş Geliştirme Müdürü olarak görev yaptım.

2013-2017 yılları arasında İnfoteks Teknoloji Anonim Şirketinde Operasyon, Kurumsal İlişkiler ve İş Geliştirme Koordinatörü olarak görev yaptım. 

2017 yılından itibaren Kpro'da Kamu Kurum ilişkileri, Enerji Yatırımları konusunda Danışman olarak çalışmaktayım.

.

Nimet ÖZDEMİR ŞAHİN

 

 

 

 

 

 

Nimet ÖZDEMİR ŞAHİN

Vakıfbank'tan 2013 yılında Şube Müdürü olarak emekli oldum. 2013 yılında kendime ait Yönetim Danışmanlığı şirketimi kurdum. 2015 yılından itibaren Kpro ile birlikte çalışmaya karar verdim. Yönetim Danışmanlığı, Kredi ve Finans alanında Danışmanlık yapmaktayım.

 

 

 

 

 

 

Burcu ALPSOY

1981 yılında Ankara'da doğdum. Henüz lisedeyken 1998 yılında Sabah Gazetesi’nde gazetecilik hayatına başladım. Sabah Gazetesi'nde iki yıl süren stajyer muhabirliğin ardından Anadolu İletişim Meslek Lisesi'nden gelen ve gazeteciliğin doğasında olan merakla televizyon muhabirliğini deneyimlemek istedim. 2012 yılına kadar ATV ve E TV'de stajyer muhabirlik yaptım. Bu arada Radyo TV Yayımcılığı bölümünde önlisansını tamamladım. Dört yıl süren habercilik tecrübesinden sonra dergi sektörüne merak sardım. TV deneyiminin ardından Ankara Ticaret Odası'nın aylık dergisi Ekonomik Denge'de muhabir olarak bir yıl çalıştım. 

Alanda edindiğim beş yıllık tecrübenin ardından 2003 yılında Türkiye Belediyeler Birliğinde basın danışmanı olarak profesyonel iş hayatına başladım. Önceleri dernek statüsünde olan kurumun, kamu kurumu haline dönüşmesiyle birlikte kurumsallaşma sürecinde yürütülen iletişim stratejisi çalışmalarında yer aldım. Kamu kurumuna dönüşmesinin ardından Türkiye Belediyeler Birliğinde Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nde 2016 yılına kadar uzman olarak görev yaptım. Kurumdaki uzmanlık görevime ek olarak uzun yıllar Genel Yayın Yönetmenliğini üstlendiğim İller ve Belediyeler Dergisi'nin Yayın Kurulu Üyeliği ve TBB Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komisyonu Üyeliği ile TBB İstihdam İçin Koordinasyon ve Eğitim Projesi (İSKEP) Yürütme ve Koordinasyon Kurulu Üyeliğinde bulundum. 

Ankara Adliyesi 2014 ve 2016 yılı Hukuk ve Ceza Mahkemelerinde gazeteci olarak bilirkişilik yaptım. 

2016 yılından bu yana Kpro Kurumsal Danışmanlık Şirketinin kadrosunda İletişim Uzmanı olarak yer almakta ve İletişim Danışmanlığı yapmaktayım.